Kapilarizácia - príprava pred výkonom

18.04.2024

COMPEX SP 2 a program Capillarisation

Zlepšte svoj výkon s prístrojom COMPEX rady SP a programom Capillarisation!

Chcete posunúť svoje športové limity a dosiahnuť maximálny výkon? Potom je pre vás program Capillarisation tou pravou voľbou! Tento inovatívny program je navrhnutý špeciálne pre športovcov, ktorí sa venujú silovým disciplínam a hľadajú cestu k zlepšeniu svojej vytrvalosti a regenerácie.

Čo je program Capillarisation?

Capillarisation je program elektrickej stimulácie svalov (EMS), ktorý sa zameriava na zvýšenie prietoku krvi a podporu rozvoja kapilár v stimulovaných svaloch. Kapiláry sú malé cievky, ktoré prenášajú kyslík a živiny do svalov. Zvýšený počet kapilár umožňuje svalom efektívnejšie fungovať a znižuje únavu.

Prečo je Capillarisation dôležitý pre športovcov silových disciplín?

Pri silových športoch, kde je potrebné vyvinúť maximálne úsilie po dobu 30 sekúnd až 5 minút, sú rýchle svalové vlákna pod nátlakom. S programom Capillarisation sa zlepšuje prísun glukózy a kyslíka do svalových tkanív, čím sa zvyšuje ich vytrvalosť a umožňuje im zostať dlhšie pripravené k maximálnemu výkonu. Zároveň sa eliminuje tvorba kyseliny mliečnej, ktorá vedie k únave a bolesti svalov.

Ako používať program Capillarisation?

Pre dosiahnutie optimálnych výsledkov sa odporúča používať program Capillarisation 4 až 5 dní pred súťažou a neopakovať ho viac ako dvakrát za sezónu. To je dôležité, aby sa zabránilo modifikácii rýchlych svalových vlákien na pomalé, čo by mohlo negatívne ovplyvniť výkon v silových a rýchlostných športoch.

Aké sú benefity programu Capillarisation?

  • Zvýšený prietok krvi a rozvoj kapilár v stimulovaných svaloch
  • Zlepšený prísun glukózy a kyslíka do svalových tkanív
  • Zvýšená vytrvalosť a odolnosť voči únave
  • Znižená tvorba kyseliny mliečnej
  • Rýchlejšia regenerácia po tréningu a pretekoch
  • Zvýšený výkon a dosiahnutie športových cieľov

Ak ste športovec, ktorý sa venuje silovým disciplínam a hľadáte cestu k zlepšeniu svojho výkonu, prístroje rady COMPEX SP a program Capillarisation sú pre vás ideálnym riešením. Vyskúšajte ho a presvedčte sa sami o jeho úžasných benefitoch!