Pulzný oxymeter P-03 štipčekový

Novinka

Pulzný oxymeter P-03 umožňuje rýchle a presné meranie hodnoty saturácie krvi kyslíkom (tzn. koľko % hemoglobínu je nasýtených kyslíkom), čo je dôležitým parametrom na posúdenie funkcie dýchania.V súčasnosti obzvlášť pri ochorení na COVID 19. A tiež po ňom, v období rekonvalescencie. Rekonvalescenciu je vhodné podľa aktuálneho zdravotného stavu dopĺňať tréningom s prístrojmi POWERBREATHE Nízka hodnota saturácie pritom poukazuje na ochorenia dýchacích ciest, astmu alebo srdcovú insuficienciu. Objavuje sa dýchavičnosť, zvýšená srdcová frekvencia, pokles výkonnosti, nervozita či náhle potenie.

Oxymeter P-03 využíva na meranie 2 svetelné lúče rozdielnej vlnovej dĺžky, ktoré dopadajú na prst vložený do vnútra prístroja. Okrem toho meria aj frekvenciu srdca (tep). Vyznačuje sa malými rozmermi, nízkou spotrebou energie, pohodlnou obsluhou a vysokou presnosťou merania. Po prekročení nastavených medzných hodnôt začne displej blikať. Pri nečinnosti sa automaticky vypne po cca 5 sekundách.

Prstový pulzný oxymeter je vhodný najmä pre rizikových pacientov, osoby s ochorením srdca, astmatikov, športovcov a zdravé osoby pohybujúce sa vo veľkých výškach. Využitie nájde v domácom prostredí, nemocniciach, kyslíkových baroch, domovoch sociálnych služieb či športových kluboch. Pravidelné monitorovanie počas ochorenia so stredne ťažkým priebehom v domácom prostredí je veľmi dôležité!

Obsah balenia

  • pulzný oxymeter P-03
  • šnúrka na zavesenie
  • 2x AAA batéria
  • návod na použitie

Technické parametre

Rozsah merania SpO2 0 - 100 %
Presnosť merania SpO2 70 - 100 %, ± 2 %, po 70 % nešpecifikované
Optický senzor

červené svetlo (vlnová dĺžka 660 nm)

infračervené svetlo (vlnová dĺžka 800 nm)
Rozsah merania tepovej frekvencie 30 - 250 bpm (úderov za minútu), rozlíšenie 1 bpm 

Presnosť merania tepovej frekvencie ± 2 bpm alebo ± 2 % (platí väčšia absolútna hodnota)
Rozsah intenzity pulzu spojitý stĺpcový graf (dlhší stĺpec indikuje silnejší pulz)
Napájanie 2x AAA batéria (súčasťou balenia)
Rozmery (D x Š x H) 57 x 31 x 32 mm
Hmotnosť cca 50 g (vrátane batérií) 

56,00 €