Ťažké nohy,alebo ako si uľaviť od unavených nôh...

08.06.2012 22:37

 

Horúčavy, dlhé dni v práci, státie na jednom mieste, dlhé šoférovanie. A na konci toho všetkého vy. A tzv. Syndróm ťažkých nôh. Vo väčšine prípadov postihuje ženy a môže mať za následok po rokoch kŕčové žily. Napríklad. Ale ani mužom sa nevyhýbajú tieto stavy a pocity. Bohužiaľ, ani kŕčové žily.

Okrem dodržiavania istých zásad životosprávy a jednoduchého životného štýlu bez cigariet a nadmerného pitia alkoholu je skvelý pomocník COMPEX.

V časti „regenerácia“ má program automaticky nastavený na  úľavu pri pocite ťažkých nôh. Pocit ťažkých nôh je spôsobený dočasnou žilnou nedostatočnosťou prívodu krvi do nôh. Bez dobrého prívodu krvi a teda kyslíka do svalových vlákien to proste unavuje a bolí. Je to nepríjemné a máte čo robiť, aby ste vôbec hýbali nohami. Už 20 minútové pôsobenie uvoľní svalové napätie v lýtkovej časti. Tým môžete predísť úspešne nočným kŕčom. Ak to doplníte o dostatočné pitie vody počas dňa, šanca na kŕče sa minimalizuje.

 

Po aplikácii programu „Ťažké nohy „ sa obnoví normálny prívod krvi do lýtok. Svaly sa „popreťahujú,“ , dôjde k oživeniu a samozrejme, príjemné uvoľnenie sa prenesie od nôh do celého tela a hlavne do duševnej pohody........ Odporúča sa 1x denne, ako prevencia. Pri ťažkostiach, 2x denne, s 10 minútovou prestávkou.

 

Samozrejme, ako som už vyššie upozornil, COMPEX výrazne pomáha, ale nie je všemocný.

Preto tieto zásady, by ste mohli skúsiť dodržiavať. Tí, ktorí ste už syndrómom postihnutí. Ale aj tí, ktorí sú zástancovia prevencie.

Takže :

-vyhýbať sa fajčeniu tabakových výrobkov

-vyhýbať sa nadmernému pitiu alkoholu

- žiadna nadváha, nebodaj obezita

-pri monotónnej, dlhodobej činnosti /státie, sedenie.../ meniť a popreťahovať telo aspoň raz za hodinu na tri minúty

-nepodcenovať regeneráciu pri športových výkonoch – masáže, COMPEX, vhodné masážne gély..

- dodržiavať pitný režim

-nezabúdať  dopĺňať dávku minerálov a vitamínov, ktoré aj počas zdanlivého nič nerobenia ubúdajú v našich telách.... napr. ENERVIT G drink

- ráno a večer, pár minút sprchovať studenou vodou zdola nahor unavené nohy

-plávajte

-chodievajte po piesku bosými nohami J kde sa dá – Bratislavčania Mágio pláž :-) my ostatní až pri mori asi :-)

Ak bolesti pretrvávajú, budia vás v noci, chodenie vyvoláva bolesť – okamžite vyhľadajte lekára.